Internetis avaldati eestikeelne koraani tõlge

 (96)
koraan, foto on illustreeriv
koraan, foto on illustreerivFoto: Teet Malsroos, Õhtuleht

Äsja ilmus aadressil www.koraan.ee uus eestikeelne Koraani tõlge, mis on kõigile tasuta lugemiseks. Tegemist on järjekorras juba teise eesti keeles avaldatud Koraani tõlkega.

Tõlke juures eessõnas on ka põhjalikum sissejuhatus, kus tõlkija kummutab mitmed islami kohta käivad müüdid ning kirjutab muu hulgas lahti puhta islami ja islami sektide erinevused.

Selgub, et tänapäeval levinud sektantlik islam (sunniitlus ~ 90%, šiitlus ~ 9%) on algsest õpetusest eemaldunud, kuna sektid on Koraani kui Jumala ilmutuse kõrvale võtnud inimeste kirjutatud tõlgendused - haditid, et Jumala seadustest mööda hiilida ning kõiksuguste kuritegude sooritamist õigustada.

Tõlkija Tarmo Marken, kes on Koraani uurimisega tegelenud 10 aastat, ütleb: „Kui lugeda puhast Koraani, mida pole mõjutanud sektantlikud tõlgendused, siis sealt pole võimalik leida mitte ühtegi ebaõiglast seadust. Näiteks sunniidid ja šiidid raiuvad varastel käsi maha, loobivad abielurikkujaid kividega surnuks, võtavad usust taganejatel päid maha, tegelevad ümberlõikamisega jne. Puhtas islamis selliseid ebainimlikke seadusi pole – need on Koraani õpetusega vastuolus. Head lugemist!“