Indrek Tarand valmistub taas europarlamenti kandideerima?

 (160)
debatt060
Indrek TarandFoto: Rene Suurkaev

Indrek Tarand vihjas oma pöördumises Edgar Savisaarele, et peab vahest ise uuesti europarlamenti kandideerima, et inimestele esindust ja alternatiivi pakkuda.

"Tasub ka vene päritolu Eesti kodanikel hääl pigem mulle kui Stalnuhhinile või Yana Toomile anda, nii saavad nad vähemasti esinduse. Võimalik, et peangi neile inimliku alternatiivi kättesaadavaks tegema," vihjas Tarand, et kaalub uuesti kandideerimist.

Ta osutas, et Keskerakonnale ja Reformierakonnale antud hääled on raisku läinud, sest Reformierakonna eurosaadik Kristiina Ojuland visati parteist välja ja Keskerakonna saadikud Vilja Savisaar ja Siiri Oviir lahkusid erakonnast.

Tarand lisas, et rahvuse küsimus pole saadiku puhul oluline. "Tuleb küsida, kes on Euroopa tasemel tegija," rõhutas Tarand, kes 2009. aasta eurovalimistel kogus parteitu protestikandidaadina üle 102 000 hääle.

Tarand on öelnud, et lõpliku otsuse oma europarlamenti uuesti kandideerimise osas teeb ta teatavaks pärast oma 50. sünnipäeva. Tarand saab 50-aastaseks paari nädala pärast - 3. veebruaril.

Europarlamendi valimised toimuvad 25. mail.