Indrek Tarand: Ligi skandaal on täiesti ebakohane, kas tahame tõesti rahaministriks kedagi triost Lillo-Michal-Rosimannus?

 (180)
Indrek Tarandi pressikonverents
Indrek TarandFoto: Tiit Blaat

Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand ütles Jürgen Ligi ja Jevgeni Ossinovski poliitskandaali kommenteerides, et vanasti klaariti auhaavamist omavahel.

"See hüsteeria, mis Eestis lahti on läinud on täiesti ebakohane," kirjutas Tarand eile Facebookis.

Ta avaldas imestust, et isegi president on esimest korda kaheksa aasta jooksul midagi Reformierakonna kohta arvanud ja sõna võtnud. "Kas Ärma jäi kuidagi eelarvest välja?" ironiseeris Tarand.

"Kõikmasti sotsid kilkavad, nagu oleks lõppenud nii Ukraina sõda, Euroopa majandussurutis ja õnneliku lõpu saanud ka puudega inimeste narritamine töövõimereformiga," kirjutas Tarand oma postituses. "Valve-eetikutest ja muudest "asjatundjatest" ma parem ei räägigi."

Kokkuvõttes nõustub Tarand peaminister Taavi Rõivasega - "ütlus läks halvasti, mees palus vabandust. Tähendab, sai aru oma veast".

Tarand prognoosis, et Ossinovski annab Ligile andeks ja võib-olla pigistab valurahaks veidi koolmeistritele palga maksmiseks raha juurde.

"Tegeleme edasi põhilisega!" kutsus Tarand üles lahendama ühiskonna probleeme. "Või tahame tõesti rahaministriks kedagi triost Lillo, Michal, Rosimannus?"

Ligi kirjutas pärast kolmapäevast "Foorumi" saadet oma Facebooki kontol Ossinovski kohta järgmist: "Ossinovski "tasakaalukus" pole muud kui juurtetus ja teadmatus. Mees arvab, et ajalugu algas temast ja kõigis teemades järgib sama inetut klišeed, et eelmine valitsus nii ja naa ja nüüd tuli tema. Ajades totaalselt segi seaduspära ja riigi süü. Seekord näiteks emigratsiooni ja ajaloolise pärandi seoses. Just see ignorants küsimuses, kust me alustasime, on noorte äramineku suurim stiimul. Minister peaks rääkima, et tasub kannatada ja pingutada, meil läheb aina paremini (Soomel ju mitte), tema ütleb, et nõukogude võimu ei tohi süüdistada, tema ajab asja korda. Tema, sisserändaja poeg roosast erakonnast peaks olema üliettevaatlik, aga ta ei teagi vaadata."