Indrek Sirk: uus liiklusseadus pole liiklust paremaks teinud

 (64)
Indrek Sirk
Foto: Andres Putting

Vandeadvokaat ning liiklusspetsialist Indrek Sirk ütles Delfile, et uus liiklusseadus, mis on juba kaks kuud kehtinud, ei ole liiklust paremaks teinud, ent õnneks ka mitte hullemaks, nagu kardeti.

Tema sõnutsi on kaks kuud veel väga lühike aeg, et kokkuvõtteid teha, sest inimesed käituvad paljuski harjumuse ja mälu järgi. „Faktiliselt ei ole liiklusseadus mõju avaldanud,“ märkis ta, ent möönis, et jalgratturid kasutavad oma uusi õigusi usinalt – sõidavad kõnniteedel ning ülekäiguradadel.

Sirk osutas ka sellele, et politsei on hoidnud ka madalat profiili ning pole veel rikkujaid karistama asunud - pigem on piirdutud teavitamisega. Ta tõi välja näiteks uue reegli, mis keelab asulavälistel teedel mobiili käes hoida. „Asulasisestel teedel on mobiili kasutamine juba kümme aastat keelatud,“ rõhutas ta, ent möönis, et politsei selle reegli rikkujaid tihti ei karista. "Oleks ju kummaline, kui politsei asuks nüüd asulavälistel teedel aktiivselt mobiilikasutajaid jahtima."

„Politsei valve on aastatega vähenenud ning trahve tehakse vähem,“ ütles ta ning tõi välja, et kui ühelt poolt teeb politsei vähem tööd, siis teiselt poolt on liikluskultuur kasvanud ning inimesed käituvad mõistlikumalt.