Indrek Saar: valimiste vahel on olukord Moldovas paranenud

 (3)
Indrek Saar
Foto: Andres Putting

Sel nädalal Moldovat külastanud Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee valimiseelne delegatsioon, mida juhtis Indrek Saar (SDE), andis valimiskampaaniale positiivse hinnangu.

„Võrreldes varasemate valimistega on kasvanud usaldus valimiskomisjoni vastu, kes omakorda kiitsid head koostööd kolleegidega Eestis,“ ütles Indrek Saar SDE pressiesindaja vahendusel. „Samuti on Moldova meedia üldiselt tasakaalustatum kui eelmiste kampaaniate ajal, olgugi et mõningaid kanaleid siiski ähvardab oht muutuda propaganda platvormiks.“

Endiselt on suurimaks probleemiks valimisnimekirjade usaldusväärsus ning erakondade ja valimiskampaania rahastamise läbipaistmatus.

„Rahastamise läbipaistvus on ausate valimistulemuste saavutamiseks ning demokraatliku valimisprotsessi vastu usalduse loomiseks äärmiselt oluline,“ rõhutas Saar.

Saar avaldas lootust, et 28. novembril toimuvate valimiste järel suudavad Moldova erakonnad sõltumata valimistulemustest leida lahenduse poliitilisele kriisile ja valida riigile presidendi. „Tuleb saavutada konsensus ja asuda sisulisse dialoogi, mida Moldova inimesed väärivad ja ootavad,” ütles Saar.

Sel nädalal Moldovat külastanud ENPA valimiseelse delegatsiooni peamine eesmärk oli hinnata kampaania vastavust Euroopa demokraatlikele tavadele. Eestist osales delegatsioonis ka Andres Herkel (IRL) Euroopa Rahvapartei/Kristlike Demokraatide rühma esindajana.

ENPA saadab 28. novembril toimuvatele Moldova parlamendivalimistele 30-liikmelise vaatlejate delegatsiooni, mida juhib Indrek Saar.