Indrek Saar SDE reitingust: sotsidel on arenguruumi

 (28)
Ekraanitõmmised poliitikutest
Indrek SaarFoto: Priit Simson

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) peasekretäri Indrek Saare hinnangul ei ole erakondade detsembri reitingutes midagi üllatavat ega ka pettumust valmistavat, ometi tunnistas ta, et sotsidel on arenguruumi.

"Kohalike valimiste mõju peegeldub ka selles reitingus," ütles Saar. "Nii on Keskerakonna toetus peale massiivset kampaaniat ja valimisvõitu Tallinnas jätkuvalt kõrge ning IRL-i toetuse üles upitanud kampaania mõju veidi lahtunud."

Peaministripartei reiting on Saare sõnul jätkuvalt madal, kuna mõned arglikud hääled Reformierakonnas, kes ootavad muutusi ja tunnistavad vigu, on võimetud Ligi, Langi ja Ansipi kõigutamatu lõpliku tõe vastu.

Saare sõnul on SDE-l võimalus kasutada pikemas perspektiivis ära kohalike valimiste tulemusena jõudsalt kasvanud toetust maakondades. "Arenguruumi meil on," tunnistas ta.

Keskerakonna toetus tõusis detsembris 32 protsendile. ERR-i uudistetoimetuse tellitud TNS Emori üle-eestilisest küsitlusest selgus, et neile järgneb SDE, keda toetab 23 protsenti. IRL-i toetus oli 20 ja Reformierakonnal 19 protsenti.

Detsembris ei osanud oma erakondlikku eelistust öelda 31 protsenti küsitletutest.