Indias kivirahe alla sattunud eestlaste seisund on paranenud

 (12)
Indias kivirahe alla sattunud eestlaste seisund on paranenud
Foto: STRINGER/INDIA, Reuters/Scanpix

Indias kohaliku hõimu kivirünnaku alla jäänud kaks Eesti kodanikku on teadaolevalt jätkuvalt haiglas, kuid nende seisund on paranenud.

„Inimesed ei ole eluohtlikus seisundis. Nad ei ole palunud ega ka vaja välisministeeriumi abi, kuna neil on olemas tervisekindlustus,“ selgitas välisministeeriumi pressiesindaja Maria Belovas Delfile.

Eesti saatkond on olnud kontaktis haiglaga ja välisministeerium on olnud kontaktis lähedastega,“ lisas ta.

Infot selle kohta, kas rünnaku alla jäänud eestlased naasevad kodumaale või jätkavad oma reisi, välisministeeriumil ei ole.

Indias viibinud kahe eestlase tuvastamisele aitas kaasa tõik, et nad olid oma reisi registreerinud, märkis Belovas.

Eestlasi peeti röövliteks

Kohaliku väljaande Udaipur Kirani teatel oli eestlaste näol tegemist 46-aastase naise ja 45-aastase mehega.

Mõlemad said tõsiselt viga, kui grupp kohalikke hõimuinimesi hakkas neid teisipäeva õhtul Gujarati-Udaipuri piiri lähedal kividega loopima. Meedia teatel eestlased oli sisenenud ühte hütti, et küsida vett, kuid külaelanikud pidasid neid röövliteks.

Eestlased leiti Laxmanpura Naalis tee ääres lamamas. Politsei vahistas tundide jooksul kolm isikut ning kaks on tagaotsitavad. Politsei esindaja Rajendra Prasad Goyali sõnul ei olnud tegemist tahtliku kallaletungiga, kuid välismaalasest naise kaebuse alusel arreteeriti kolm meest.

Paar oli olnud Indias viimased 18 päeva ning enne Udaipuri olid nad käinud Delhis, Srinagaris, Jammus, Bikaneris ja Dungerpuris.

Dungerpurist alustasid nad jalgsi teekonda Udaipuri mööda Gujarati osariigi piirialasid ning jõudsid Kanbai külla.

Neil oli janu ning nad sisenesid ühte hütti, et küsida vett. Sees olnud vana naine pidas neid aga röövliteks ja karjus appi, teatas Goyal. Eestlased ei suutnud oma kavatsusi selgeks teha ning kohale saabunud grupp mehi hakkas neid kividega loopima, et nad minema ajada.

Naine sai pea- ja näovigastusi. Politsei viis eestlased kõigepealt Kherwada haiglasse ja siis erahaiglasse Udaipuris.

Politsei korraldas ümberkaudsetes külades haarangu ja vahistas kahtlusalused.