Ilvese kõne täismahus avaldanud Läti ajakirja peatoimetaja toob seda oma poliitikutele eeskujuks

 (6)
Ilvese kõne täismahus avaldanud Läti ajakirja peatoimetaja toob seda oma poliitikutele eeskujuks
Foto: DELFI

Läti ajakiri Ir avaldas esmaspäeval täismahus president Toomas Hendrik Ilvese Eesti Vabariigi aastapäeva puhul peetud kõne, mida ajakirja peatoimetaja Nellija Locmele toob eeskujuks Läti poliitikutele.

„Ma arvan, et on ülimalt tähtis näha riiki instrumendina nende asjade koos tegemiseks, mida ei saa korda saata üksi, seega on tähtis panna mängu oma ressursid (tähelepanu, raha, moraalse suhtumise), selle asemel, et nõuda ainult ise saamist,“ kommenteeris Locmele Ilvese kõnet.

Locmele hinnangul andis Ilves sõnumi hiilgavalt edasi ning Läti ajakirjanik oleks uhke, kui mõni Läti ametiisik pöörduks rahva poole, viidates Immanuel Kanti moraalsele imperatiivile.

Locmele sõnul oleks see hiiglaslik samm edasi, sest alles hiljuti, 18. novembril, Läti Vabariigi aastapäeval, pöördus Läti rahvusliku televisiooni vahendusel rahva poole oligarhiks peetav Aivars Lembergs, kes nüüd on kohtu all ametiseisundi kuritarvitamises ja teistes kuritegudes süüdistatuna. Siiski õnnestus Lembergsil kuulutada igaühele, et „me peame õppima võtma“.