Ilves jätkab Krugmaniga graafikusõda

 (168)
Toomas Hendrik Ilves
Toomas Hendrik IlvesFoto: Andres Putting

President Toomas Hendrik Ilves jätkas täna graafikusõda nobelist Paul Krugmaniga, postitades täna nii oma Twitteri kui Facebooki kontole Anders Aslundi nii eesti- kui inglisekeelse artikli pealkirjaga "miks Toomas Hendrik Ilvesel on õigus ja Paul Krugmanil ei ole". Aslund oli oma seisukohta tõestamiseks lisanud kaks graafikut.

Nimelt tegi Krugman 6. juunil lühikese blogipostituse, mille peamiseks osaks oli graafik Eesti majanduskasvu kohta, millest oli näha, et Eesti polnud saavutanud kriisieelset taset.

Ilves vastas sellele järgneval ööl Lätis riigivisiidil viibides rea kurjade Twitteri säutsudega.

Krugman vastas sellele omakorda mitme postitusega, millest mõned sisaldasid ka graafikuid, millega Krugman tahtis oma mõtet kinnitada. Viimasel ajal on Krugman keskendunud küll Lätile, ühe lühikese Läti kohta käiva postituse tegi ta ka täna.

Enne tänaseid linke postitas Ilves ka 7. juunil ehk oma öistele Twitteri postitustele järgneval päeval lingi ühele CNBC artiklile, mis oli Eesti pingutuste suhtes kiitev.

8. juunil oli Ilves aga postitanud Twitterisse ka ühe majandusajakirja Forbes artikli, mis kiitis samuti teda ja oli Krugmani suhtes kriitiline. Samal päeval postitas ta ka uuesti ühe Global Posti kiitva artikli, mille ta oli postitanud oma Twitterisse ja Facebooki seinale ka kolm päeva varem.