Ilves: Eestisse tuleb meelitada ajusid Indiast

 (222)
Ilves: Eestisse tuleb meelitada ajusid Indiast
Reuters/Scanpix

Tehnoloogiapark Tehnopoli selle viiendal sünnipäeval külastanud Toomas Hendrik Ilves vestles pikemalt ka tehnoloogiapargi juhtkonnaga. Ühe mureteemana kerkis peagi üles heade ja kompetentsete inimeste puudus.

„Suurim väljakutse järgmistel aastatel on meelitada teadusesse ja arendusse just kõige andekamaid inimesi,“ sõnas president, viidates sellele, et inimesi tuleks Eestisse tuua kahel moel: esiteks tuleks meelitada juba lahkunud helged pead tagasi ning teiseks tuleks hakata tegelema ka sellega, mida seni pole tahetud Eestis üldse teha — meelitada Eestisse välismaalasi.

„Me peame rohkem hakkama tegelema sellega, et meelitada siia muust rahvusest ajusid, nii Indiast kui ka Euroopast,“ sõnas Ilves, rõhutades, et inimesi ei saa meelitada ainult palkadega vaid uutele tulijatele peab pakkuma ka head keskkonda.

Tehnopol on tegutsenud viis aastat ja tema katuse all tegeleb täna 140 ettevõtet. Ettevõtetest tuntumad on näiteks Skype, kuid tehnoloogiapargi seinte vahelt on välja koorunud ka tehnoloogiad, mille abil teostakse e-maksuametit ja e-valimisi.

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille allalaadimiseks vajuta siia.