Ilves andis Jüri Leesmendile ja Alo Mattiiseni tütrele mälestuskivid

 (5)
Mälestuskivi
Foto: Andres Putting

President Toomas Hendrik Ilves andis Eesti iseseisvuse taastamise aastapäeval mälestuskivid Jüri Leesmendile ja Alo Mattiiseni tütrele.

“Me teame õigesti, et Eesti sai uuesti vabaks, sest me kõik seda tahtsime, et me kõik selle nimel pingutasime. Laulva revolutsiooni öödel ja päevadel lõid kaks meest meie unistustele viisi ja sõnad, mis jõudsid meie tegudest ette. Viis isamaalist laulu. Alo Mattiisen ja Jüri Leesment. Need laulud ja need nimed lauldi igaveseks meie rahva mällu." Nii ütles president Toomas Hendrik Ilves täna õhtul Kadriorus Eesti iseseisvuse taastamise aastapäeva vastuvõtul kultuuri- ja ühiskonnaeluga seotud inimestele, andes Jüri Leesmendile ja Alo Mattiiseni tütrele Anna-Mariita Mattiisenile üle Eesti iseseisvuse taastamise mälestuskivi, killu sellest rahnust, mis kaitses täna 19 aastat tagasi juurdepääsu Toompeale.

Eelneval kolmel aastal on sellised mälestuskivid riigipealt saanud vabadusvõitleja Lagle Parek, “Ükskord me võidame niikuinii!” üleskutse sõnastanud kunstnik Heinz Valk ja Tallinna Teletorni kaitsjad 1991. aasta augustis.