Iivi Anna Masso presidendi kihlumisuudiste taustal: mind tõsteti jõuga Kadriorust välja

 (304)
Iivi Anna Masso presidendi kihlumisuudiste taustal: mind tõsteti jõuga Kadriorust välja
Foto: Andres Putting

Endine presidendi nõunik Iivi Anna Masso kirjutab tänaste presidendi kihlauudiste valguses Nihilistis suure põhjalikkusega lahti infosõja, mille tagajärjel lekkis Kadriorust Kroonikasse absurdne kuulujutt Masso ja Ilveste perekonna vahel olevast armukolmnurgast ning mis lõppes hiljem Masso väga äkilise koondamisega.

"Töötasin kahe Toomasega kaks aastat, kaks kuud ja kaks päeva," kirjutab Masso viidates prsidendile Toomas Hendrik Ilvesele ja kantselei pressiülemale Toomas Sildamile. "Üks oli mu kolleeg, teine ülemus. Koostööd presidendiga alustasin õigupoolest varem: toimetasin tema artiklikogu Omalla Äänellä, mis ilmus Soomes 2011 (kogu jaoks tehtud pikk intervjuu, Omal Häälel, on olemas ka eesti keeles). Kuna president leidis, et sain ta mõtetest aru ja oskasin neid kirja panna, palkas ta mind hiljem oma nõunikuks, et aitaksin teda edaspidi ka tema kõnede ja artikllite vormimise juures. Leping tehti ametiaja lõpuni." Vahepeal aga hakkas ringlema kuulujutt presidendi ja Masso vahel puhkenud armuafäärist.

"Ometi käskis kantseleidirektor Siim Raie mul 2. märtsil 2015 pärast rutiinset töökoosolekut jääda nõupidamisruumi, kus mind sunniti alla kirjutama mu selja taga valmis kirjutatud koondamispaberitele, vastasel korral ähvardati mind turvameeste abil jõuga majast välja tõsta. Mu e-postkast oli juba mulle teadmata suletud, pooleliolevad meilid jäid lõpetamata, kontaktid informeerimata, arvuti võeti ära, ma ei saanud kellegagi rääkida, pidin valve all asjad kokku panema ja majast lahkuma. Teisisõnu, mind visati mu töökohalt välja nagu ohtlikku kriminaali, mingit põhjust või selgitust andmata. Ühtegi etteheidet tehtud (või tegemata) töö kohta polnud mulle tehtud, vastupidi. Avalikkusele teatati, et mu ametikoht osutus ühtäkki mittevajalikuks."

Seotud lood:

Masso kirjeldab äkilise koondamiseni viinud sündmusi ja küsib mitmeid vastuseta jäänud küsimusi. Masso sõnul sai temast mitmete allikate väitel collateral damage - juhuslik kaaskannataja suuremas skeemis, mille kõigist aspektidest pole ta siiani teadlik. Muuseas tuletab Masso meelde, et ka Sildam on kinnitanud, et uus tüdruksõber Ieva Kupce on presidendi "vana sõber". "Võib-olla pidas mingi rühm inimesi vajalikuks pakkuda meediale ebamugavate küsimuste ja võimaliku rahvusvahelise skandaali vältimiseks kohalik pseudoskandaal, ohutu just seepärast, et see oli vajadusel üheselt ümberlükatav? Võib-olla ei pidanud presidendiloss paljuks ohverdada presidendi nõunikku, et üks tegelik suhe enneaegu avalikkusse ei lekiks?" küsib Masso muuhulgas.