Iivi Anna Masso: loodan, et eestlaste seletamatu vaen ja lintšimishimu oma inimeste vastu ei saa meie rahvale saatuslikuks

 (174)
Anna Masso
Iivi Anna MassoFoto: Tanel Meos

Presidendi nõuniku ametist lahkunud Iivi Anna Masso tunnistab oma Facebooki kontol tehtud postituses, et kära tema säutsu ümber oli vaid tilgake ammu voolanud jões ning ta kaotas lootuse, et Eestist saab tema eluajal midagi Põhjamaade taolist.

"Läinud esmaspäeval kaotasin lootuse, et Eestist saab minu eluajal midagi Põhjamaade taolist," kirjutas Masso täna. "Toimetajate küsimustele muutuse põhjustest ma pole vastanud, ega mul olegi vastust."

Masso sõnul on selge, et kära tema tviidi ümber on vaid tilgake ammu voolanud jões, ehkki käepärane võimalus neile, kes võimalust ootasid.

Oma enam kui kaht tööaastat presidendi kantseleis nimetas ta põnevaks ja sisutihedaks, millest saadud teadmisi-kogemusi ei oleks olnud võimalik saada kusagilt mujalt.

"Selle tee lõpp algas aga juba enam kui aasta eest, enne, kui keegi pani liikvele valelikud kuulujutud, mida eesti meedia otsustas sosinate tõepärasust kontrollimata võimendada," meenutas Masso. "Järgisin kantselei PR-nõuniku nõuandeid, vaikisin. Minu piir tuli vastu, kui lähedalt liikvele saadetud laim jõudis rahvusvahelisele areenile, ja samas mu koduõuele."

Masso sõnul ei saa ükski töökoht olla nii tähtis, et selle hoidmiseks lasta end lõputult laimata ja oma peret oma koduõuel mõnitada.

"Loodan, et eestlaste seletamatu vaen ja lintšimishimu oma inimeste vastu ei saa meie rahvale saatuslikuks," kirjutas Masso.

Seotud lood:

Ta avaldas kahetsust, et üks infosõja lahing on meil oma meedia abiga jälle kaotatud ja lisas samas, et hindab seda kõrgemalt neid, kes vaenamistega kaasa ei lähe.

"Tahan tänada kõiki teid, kes olete viimastel päevadel toetanud, julgustanud ja osutanud solidaarsust," avaldas Masso tänu.

Presidendi kantselei teatel lahkus Masso ametist struktuurimuudatuste tõttu, mille käigus koondati ka täitmata olnud kaitsenõuniku, välisnõuniku ja teadusnõuniku ametikohad. Väidetavalt on põhjuseks siiski laused, mis ta on öelnud Soome ajakirjaniku Risto Vuorineni ja ka Eesti ajakirjanduse kohta.