Ihtüoosihaige Kaido majale puurkaevu rajaja on leitud

 (9)
feb-10
Foto: Andres Putting

Kuu aega tagasi hõikas TÜ kliinikumi lastefond välja, et otsib ihtüoosi põdevale Valgamaa poisile Kaidole uue kodu ehitamise projekti raames puurkaevu rajajat. Tänaseks on abiline leitud ning koostööleping sõlmitud: puurkaevu ehitab heategevuse korras Puurvesi OÜ.

Lepingu kohaselt teostab ettevõte tasuta kõik puurkaevu ehitamisega seotud ja sellele eelnevad ja järgnevad toimingud ning soetab vajalikud materjalid. Kaevu rajamise maksumus on 8400 eurot, mida aga lastefond tasuma ei pea, sest puurkaev ehitatakse annetusena.

Ettevõtte tegevjuht Taavi Hansoni sõnul oldi Kaidole maja ehitamise algatusega kursis algusest peale ning kui kuuldi puurkaevu rajamise vajadusest, sooviti koheselt ka ise projektis kaasa lüüa. „Oleme pereettevõte ja ka ise lapsevanemad, mistõttu läks Kaido lugu meile väga hinge. Saades aimu, et riigipoolne toetus on pea olematu, enam pikka mõtlemist ei olnud,“ selgitab ta otsust rajada oma kuludega Kaidole puurkaevu. „Soovime, et ta saaks kasvõi natukenegi inimväärsemalt elada,“ lisab Hanson.

Puurkaevu rajamisega seotud tööd on plaanis valmis saada tänavu 31. juuliks.