Idee: riik võiks lasteaia viimased aastad kinni maksta

 (9)
Lapsed õpivad tähti
Lapsed õpivad tähtiFoto: Rauno Volmar

Nädala eest avalikustatud OECD raporti kohaselt tuleks kohemaid Eesti lasteaiasüsteemi reformida. Riigikogu liikmed Mailis Reps ja Helmen Kütt toovad ideena välja muuta vähemalt lasteaia viimane aasta kohustuslikuks ning riigi eelarvest makstuks.

Endine haridusminister, riigikogu kultuurikomisjoni liige Mailis Reps meenutas aastatetagust arutelu lasteaedade rahastuse riigieelarvesse toomise üle. Toona see luhtus, aga juba siis oli arutlusel variant, et riigi kanda jääb vähemalt üks-kaks lasteaia-aastat enne kooli.

"Kaks aastat enne kooli võiks olla kõigile lastele riigi poolt rahastatud," arvab Reps ka nüüd. Igal juhul ei ole riigikogulase hinnangul õige näiteks Tallinna linna praegune süsteem, mille järgi peavad vaeste perede lasteaiatasu soodustuse üle otsustama lasteaiajuhatajad, kellel on niigi eelarves püsimisega raskusi.

Sama kinnitab sotsiaalkomisjoni liige ja endine sotsiaalminister Helmen Kütt. "Vähemalt lasteaia viimane aasta oleks kõigile lastele kohustuslik ja riigi eelarvest makstud. Muidugi on paljugi kohalike omavalitsuste prioriteetide küsimus, aga see, et Tallinna linnal puudub võimalus ja raha vähekindlustatud perede toetamiseks, ei ole usutav," ütleb Kütt üleeilse EPL-i artikli kommentaariks.

Loe lugu SIIT.

Saada meile oma arvamus antud teemal

Sisesta tekst siia:
Vali pilt või video oma arvutist:
Sinu andmed (andmete saatmine ei ole kohustuslik):
Nimi:
E-mail ja/või tel.:
Küsitlus #118543