Ida-Virumaal tuvastati ühes suguvõsas 18 nakatunut

 (208)
Lisatud Popovi kommentaar
Drive-in testimine Tartus
Drive-in testimine TartusFoto: Argo Ingver

Arkadi Popovi kinnitusel on laupäeva hommiku seisuga tuvastatud ühes Ida-Virumaa perekonnas juba 18 nakatunut. Täpsemalt on tegu suguvõsaga, kellest 10 inimest on koos elavad pereliikmed.

Esimene sümptomitega haige perekonnas sai diagnoosi 12. aprillil, vahendab ERR-i uudisteportaal. Ameti pressiesindaja sõnul lähevad testimisele veel mitu pereliiget ja nakatunute arv võib tõusta Terviseamet tegeleb lähikontaktsete kaardistamisega.

Doktor Arkadi Popov ütles tänasel pressikonverentisl, et kui üleüldine trend näitab koroonapatsientide vähenemist, siis antud juhtum näitab, et kui eirata sotsiaalse distantseerumise reegleid, siis uued juhtumid tulevad.

"Seekord on tegemist ühe perekonnaga, kus mitu inimest haigestusid. Momendil on kõik inimesed saanud nõustamist epidemioloogide poolt ja nendega tegeletakse aktiivselt.

Popovi sõnul ei olnud sugulaskonna nakatumine seotud ühegi sündmusega, vaid lihtsalt lähedaste suhetega.

Epidemioloogid selgitavad Popovi sõnul välja kõikvõimalikud kolded. "Mingil juhul ma ei prognoosiks sellist stsenaariumit, et sellest kasvaks uus Saaremaa juhtum," ütles Popov.

Terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikus ütles Põhjarannikule, et tegu on väga suure peresisese haigestumisega ning lähikontaktsete hulgas on ka sugulasi, mitte ainult ühe leibkonna liikmed.

"Kuna neis peredes oli juba varem tuvastatud haigestunuid, siis nüüd tehti testid ka teistele pereliikmetele, mis osutusid positiivseteks," ütles Muusikus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!