Ida-Virumaa saab seoses koroonapatsientide väljakutsete arvu kasvuga ühe kiirabibrigaadi juurde


Ida-Virumaa 3.12.2020
Kiirabi Ida-VirumaalFoto: Andres Putting

Homme asub Karell kiirabi päevasesse vahetusse lisabrigaad, et säilitada hädaabiteenuse kvaliteet seoses kasvanud COVID-19 haigete väljakutsete arvuga.

Karell kiirabi teenindab väljakutseid eeskätt Jõhvi ja Kohtla-Järve piirkonnas ning vajadusel abistab Sillamäel.

Häirekeskuse Ida regiooni juht Janek Murakase sõnul on sel nädalal COVID-19 patsientide väljakutsete arv võrreldes eelmise nädalaga kasvanud pea kolm korda. "Ühtlasi on väljakutsete põhjal täheldatav asjaolu, et koroonaviirus on taas vaikselt hooldekodudesse jõudmas. See tähendab, et juba lähiajal võib koroonaviiruse väljakutsete osakaal kasvada veelgi," ütles Murakas.

Karell Kiirabi Ida piirkonna teenusejuht Ivetta Sakkart-Linnard tõdes, et koroonaviiruse patisentide väljakutsete hoogustumise valguses otsustati päevasesse vahetusse välja panna üks lisakiirabibrigaad. "Uute võimalike kollete tõttu otsustasime ennetavalt täiendada kiirabi ridasid veel ühe kiirabibrigaadiga, et säilitada hädaabiteenuse kättesaadavus ning ühtlustada kiirabitöötajate koormust," lisas Karell Kiirabi Ida piirkonna teenusejuht.

Alates homsest hakkab Ida-Virumaal töötama 15 kiirabibrigaadi – 6 Jõhvi ning Kohtla-Järve piirkonnas, 7 Narva ning Sillamäe piirkonnas ning Kiviõlis ja Iisakus kummaski 1 kiirabibrigaad.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!