Ida-Virumaa elanikud koroonatestita Saksamaale enam ei pääse

 (25)
Ida-Virumaalt Saksamaale minnes peab koroonatesti andma.
Ida-Virumaalt Saksamaale minnes peab koroonatesti andma.Foto: Andres Putting

Saksamaa lisas 30. septembril Ida-Virumaa riskipiirkondande nimekirja. Saksamaal kehtiva korra järgi on neil võimalik lisada riskinimekirjadesse mitte ilmtingimata terveid riike, vaid piirkondi, kus nakkuskordaja ületab 50 (100 000 elaniku kohta) viimase 7 päeva jooksul.

Kõigile, kes on 14 päeva jooksul enne Saksamaale saabumist viibinud risikipiirkonnas on Saksamaa poolt nõutav koroonaviiruse testi tegemine kohustuslik. Kui test tehakse Saksamaale saabumisel (nt lennujaamas), tuleb kuni testitulemuse saabumiseni jääda eneseisolatsiooni.

Eneseisolatsiooni tingimuste täpsete reeglite kohta saab lähemat infot kohalike terviseametite kodulehtedelt.

Karantiininõue ei rakendu nende riskipiirkonnast saabujate suhtes, kellel enne Saksamaale saabumist tehtud PCR test on negatiivne. Test ei tohi olla vanem kui 48h.

Saksamaa teeb praeguse korrra järgi otsuseid iga nädal kolmapäeviti. Arvestades Eesti nakkuskordajat, tuleks lähiajal Saksamaale reisida soovijatel kindlasti jälgida millised Eesti piirkonnad on risikipiirkonnaks kuulutatud.

Transiit läbi Saksamaa Eestisse on Eesti kodanikele ja alalistele elanikele lubatud. Riskipiirkondadest saabuvatel transiitreisijatel ei tohi olla haigustunnuseid. Vajadusel tuleb olla valmis transiidi eesmärgi tõendamiseks (edasisõidupiletid, broneeringud jms).