Ida-Viru keskerakondlane Tiit Kuusmik: kuulen Tšerepanovi süüdistusest esimest korda

 (21)
Ida-Viru keskerakondlane Tiit Kuusmik: kuulen Tšerepanovi süüdistusest esimest korda
Foto: Delfi pilt

Ida-Virumaalt 2007. aastal riigikogusse valitud Tiit Kuusmik lausus, et tema ei oska küll kinnitada ega ümber lükata Wikileaksist pärit vene poliitik Stanislav Tšerepanovi süüdistust, et 2007. aasta riigikogu valimistel sai Keskerakond Ida-Virumaal Venemaalt „tehnilist ja rahalist abi“.

Kuusmik lausus Delfile, et tema kuuleb sellest esimest korda. "Kui see tõele vastab, siis on see järjekordne plekk, mis ma muud oskan öelda," ütles Kuusmik.

Kuusmik sõnas, et kui nüüd praeguse süüdistuse kohta inimestele selget ja veenvat infot ei jagata, siis jäävad jälle küsimused õhku, nagu idaraha skandaali ajal.

Hiljutise Keskerakonna juhi valimise ajal oli Kuusmik Edgar Savisaare vastu mässama hakanud Jüri Ratase toetaja. Laupäevases Põhjarannikus rääkis Kuusmik, et Edgar Savisaare võidu korral lahkub ta Keskerakonnast.

Täna lausus ta, et tegemist oli esialgse emotsiooniga, ent nüüd on ta otsustanud aja maha võtta ja lahkumisega mitte kiirustada. "Vaatame, kuidas juhatuse ja esimehekoostööd käivitub ja kuhu asjad liiguvad," ei kiirutastanud Kuusmik lahkuma.

"Lihtne oleks välja astuda," leidis Kuusmik, kes aga teiselt poolt ei taha ka selga pöörata Jüri Ratasele ja teda toetanud meeskonnale. "Võtsime väheks aja maha."