Hulgimüüjate ettepanek võib muuta apteegituru uutele tulijatele suletuks

 (49)
ravimid, rohud, apteek
ravimid, rohud, apteekFoto: Ardo Kaljuvee

Kui seni kehtiva seaduse järgi tohivad uuest aastast apteegid kuuluda vaid proviisoritele, siis esmaspäeval tegi apteekide ühendus proviisoritele ettepaneku, mis võib apteegituru muuta uutele tulijatele suletuks: apteegiturgu valitsevad hulgimüüjad saaksid apteeke edasi pidada, kuid uute avamise õigus jääks vaid proviisoritele, vahendab ERRi uudisteportaal.

"Apteegireformi võiks muuta niimoodi, et kõik uued apteegid, mis avatakse, kuuluvad proviisoritele, järgitakse proviisoromaniku nõuet, kuid samas vanad, mitte proviisorist omanikud saavad siiski oma tegevust jätkata," selgitas apteekide ühenduse juhatuse liige Timo Danilov.

Tema sõnul saaks nii vältida apteekide masssulgemist ja kuna viimase viie aasta jooksul on juurde tulnud umbes 40 proviisorapteeki, siis toimuks üleminek proviisorapteekidele järk-järgult.

Proviisorite koja esimees Karin Alamaa-Aasa ütles, et kuigi pühapäeva õhtul nende volikogu ettepanekut arutas, siis mingit otsust pole langetatud. Küll on nad nüüd valmis arutama läbirääkimisi kokkuleppe leidmiseks.

Alamaa-Aas lisas, et päris vaba turg jaemüügi puhul ei tule kõne alla, sest see vähendab ravimite kättesaadavust.

Küsitlus #118543