Hülgepoeg Holger käib piirivalvelaevas magamas

 (17)
hüljes
AFP/Scanpix

“Kadett Holger teostab parasjagu põhjavaatlust,” muigavad Roomassaares seisva piirivalvelaeva Valve meeskonnaliikmed, oma uut kaaslast silmas pidades. Uustulnuk teeb pikki tööpäevi, alustades juba hommikul kell 8 ja saabudes tagasi alles 12 tunni pärast.

Eelmisest kolmapäevast kuni eilseni on noor viigerhüljes käinud kui kellavärk end õhtul kell kaheksa Valve ahtrisse vinnates ning seejärel pikast tööpäevast väsinuna vaid läbi une mõmisenud ja loibi liigutanud, kirjutab Oma Saar.

Laeva ilmunud ootamatu külalise ristis laevamehaanik Vahur Klee sõbralikult Holgeriks.

“Enamiku ajast ta magab,” ütles Oma Saarele Valve madrus Gullar Havi, kes on kolmapäevast saadik igal õhtul viigerhülge pojaga kohtunud. Päevasel ajal pidi hüljes omi asju ajades ringi tiirutama, aeg-ajalt sadama akvatooriumis pea veest välja pistma ning laeva uudistama.

Holger on arvatavasti alles üpris noor, kuna on kohati kaetud alles titekarvaga.

Hülgeuurija Ivar Jüssi hakkas telefonis vaikselt naerda puksuma, kui kuulis, mis juhtumiga tegu. “Väga kummaline asi,” nentis ta, pidades imelikuks, et nii käitub just viigerhüljes. Jüssi sõnul ei tule viigerhüljes tavaliselt nii väga tsivilisatsiooni lähedale.

Viigri Roomassaarde sattumise kohta arvas Jüssi, et hülged ikka ronivad jääpankade peale. Jüssi ei välistanud, et Holger ronib Valve peale magama näiteks seetõttu, et peab laeva jääpangaks.