Hooletu omanik lasi oma hobustel Pelgurannas vabalt ringi joosta: viga sai üheksa-aastane poiss

 (45)
Põhja-Tallinnas ringi tiirutanud hobused vigastasid väikelast. Pilt on illustratiivne.
Põhja-Tallinnas ringi tiirutanud hobused vigastasid väikelast. Pilt on illustratiivne.Foto: Pille-Riin Pregel

Eile kella 19 paiku võis Põhja-Tallinnas Pelgurannas näha ringi tormamas mitut hobust ja häirekeskuse kinnitusel sai viga üks laps. Selgub, et ratsude omanik oli sealsamas ligidal.

"Ringi jooksnud hobuste tõttu kukkus üheksa-aastane poiss, kes sai kergemaid vigastusi ja kelle kiirabi üle vaatas," märkis politsei pressiesindaja Delfile. Politseiekipaaž kohapeale ei suundunud.

Kelle hobused valve alt plagama panid? Kas läheduses asuva hipodroomi kiired ratsud?

Selgus, et mitte. Nii kinnitati vähemalt Tallinna hipodroomi loomaarsti ja tegevjuhi suust. Kumbki polnud pühapäeval Põhja-Tallinnas vabalt ringi liikunud hobuste kohta kuulnudki.

Politsei pressiesindaja avaldas, et hobuste omanik oli sündmuse aegu läheduses olnud, mistõttu saadi hobused üsnagi kiiresti tagasi valvsa hoole alla. Omaniku isikut pole hetkeseisuga kindlaks tehtud.

Kelle uurida?

"Teave juhtunust antakse üle munitsipaalpolitseile, kelle pädevuses on järelevalve loomapidamise üle Tallinnas," kirjeldati politseist asjade edasist käiku.

Ent munitsipaalpolitseist öeldi, et antud juhtumit nad menetlusse võtta ei saa.

"Meil on õigus tegeleda vaid oma pädevuse piirides ja meie pädevuses on lemmikloomadest vaid koerad-kassid," märkis munitsipaalpolitsei pressiesindaja.

Seetõttu on asjaolude edasine areng hetkel selgusetu.