Paberkandjal saab taotlused tuua Tallinna haridusametisse alates 3. märtsist. Taotlusi saavad esitada rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad isikud kuni 15. märtsini (kaasa arvatud).

Taotluses saab lapsevanem välja tuua oma põhjendused koolieelistuse osas, sealhulgas lapse õppekeel ja õdede-vendade õppimine samas koolis. Elukohajärgse kooli määramine ei sõltu taotluse esitamise ajalisest järjekorrast – samaväärsed on kõik 1.-15. märtsini esitatud taotlused olenemata sellest, kas need saabusid eKooli kaudu või paberkandjal.

Taotlused vaadatakse läbi peale nende esitamise tähtaja lõppemist. Koolide määramise peamisteks kriteeriumiteks on põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest ning Tallinna linna elukohajärgse kooli määramise korrast tulenevalt elukoha lähedus koolile ning õdede-vendade õppimine samas koolis, võimalusel arvestatakse vanemate soove.

Haridusamet kinnitab, et koolikoht elukohajärgses koolis on kindlustatud kõigile Tallinna lastele. Elukohajärgne kool määratakse lapsele ka siis, kui taotlust ei esitata, sel juhul võetakse aluseks rahvastukuregistri andmed 1. veebruari 2014 seisuga.

Hiljemalt 25. mail teavitab Tallinna Haridusamet lapsevanemat elukohajärgsest koolist eKooli kaudu e-posti aadressil või paberkandjal lapse rahvastikuregistrijärgsel aadressil. Peale teate saamist tuleb vanemal hiljemalt 10. juuniks kooliga ühendust võtta ning esitada nõutavad dokumendid.

Vanemal on õigus määratud koolikohast loobuda. Sel juhul tuleb ise leida kool, kus on vaba koht. Koolid võivad peale 15. juunit vabade kohtade olemasolul õpilasi vastu võtta kooli vastuvõtu korra alusel. Alates 15. juunist saavad Tallinna munitsipaalkoolides koolikohti taotleda ka mujal elavad isikud.