Homsest jääb mitmetel Tallinna liinidel tunnis üks-kaks bussi vähemaks

 (76)
Hübriidbussid Õismäel
TLT bussFoto: Ilmar Saabas

Kuna MRP Linna Liinid OÜ lõpetab homsest kokku 11 bussiliini teenindamise, siis jääb nende liinide tööshoidmise nimel mitmetel Tallinna liinidel tunnis üks kuni kaks bussi vähemaks. Järgmisel nädalal läheb aga liinile kümme täiendavat bussi ja graafikud hakkavad taastuma.

"Graafik muutub tunni lõikes ühe-kahe bussi võrra hõredamaks liinidel number 9, 11, 12, 13, 22, 26, 35, 42, 43, 50, 53, 54, 56, 67 ja 68," ütles Tallinna Linnatranspordi AS-i pressiesindaja Ivo Parbus Delfile.
Liin number 19 on suletud ning kasutada saab liini 35 ja 44, mille graafikut tihendati ning sõitmist alustatakse hommikul tund varem ja lõpetatakse õhtul kaks tundi hiljem. Tihendatakse trammide 2 ja 4 graafikuid.

"Järgmisel nädalal suunatakse liinidele täiendavalt 10 bussi ning graafikud hakkavad taastuma," kinnitas Parbus. Kokku 55 uue bussi lisandumisel, maksimaalset kahe kuu jooksul, taastatakse senine olukord.

Infot kehtivate sõiduplaanide kohta leiab veebilehelt transport.tallinn.ee ja info täieneb jooksvalt. Samalt veebilehelt saab reaalajas näha ka ühistranspordi sõidukite liikumist. Selleks tuleb vasakust menüüst valida „Veebikaart” ning peatustele lisaks aktiveerida ka sõidukite kuvamise võimalus „Näita sõidukeid“. Muudetud sõiduplaanid vahetatakse jooksvalt välja ka bussipeatustes.