Homses Ekspressis: Elmar Sepa ja Ivo Parbuse pealtkuulatud telefonikõned

 (67)
Homses Ekspressis: Elmar Sepa ja Ivo Parbuse pealtkuulatud telefonikõned
Päevaleht/Pressifoto, Rauno Volmar

Eesti Ekspress avaldab homme eksklusiivse materjali nn Ivo Parbuse ja Elmar Sepa pistiseasjast, tuues ära mitmete pealtkuulatud telefonikõnede salvestused, kus asjaosalised vestlevad ärist, poliitikast ja kommunaalasjadest.

Nädalalehe peatoimetaja asetäitja Sulev Vedler lausus Delfile, et muuhulgas esitab Ekspress dialooge kõnedest, kus kahtlusalused arvustavad Tallinna linnajuhte stiilis kes on in ja kes on out. “Nad arutavad, kelle soosinguga võeti linnavalitsusse tööle Keskerakonnale igati truu parteisõdur ja kuidas teda enda kasuks tööle saaks panna,” kirjeldas Vedler.

Asjaosalised arutavad ka, et kui tore on nutika ametniku põli. “Tallinna abilinnapea Taavi Aasa nõunik Ivo Parbus kiidab, et „kui sa oled natukenegi kaval ametnik, siis sa oled, ee, ennast igalt poolt niimoodi ära barrikadeerind, et keegi lase sind lahti ka, kurat.” Tuntud ehitusfirma Merko juhatuse liige, pistise andmises kahtlustatav Tõnu Korts kiidab talle takka: „Igavene mõnus… Pull värk on, jah.”,” lisas Vedler neljapäevase lehenumbri sisu kohta.

Eelmise aasta 4. detsembril pidas kapo pistisekahtluse tõttu kinni Tallinna linnavalitsuse nõuniku Ivo Parbuse, Kristiine linnaosavanema asetäitja Aleksander Raide ning endise linnaametniku Toivo Susi. Parbust kahtlustatakse korduvas pistise võtmises, Raidet ja Susi pistise andmises. Paar päeva hiljem peeti pistise andmises kahtlustatavana kinni Merko Ehitus juhatuse liige Tõnu Korts.

Seotud lood:

Tänavu 26. veebruaril peeti kinni Tallinna linnavolikogu liige Elmar Sepp, keda kahtlustatakse kuriteole kihutamises.

Samal teemal jätkab homme ka Delfi.