HOMMIKU-UUDISED: nädala alguses lubatakse kuni 19-kraadist sooja, täna algab kaitseväe õppus Kevadtorm

 (5)
HOMMIKU-UUDISED: nädala alguses lubatakse kuni 19-kraadist sooja, täna algab kaitseväe õppus Kevadtorm
Kevadtorm, kevad

Head lugejad, Delfi toob teieni igal tööpäeval hommiku-uudiste ülevaate, kus vahendame teieni kõige värskemat infot öistest ja varahommikustest uudistest, eelinfot päeva sündmuste kohta ja kõike, millest värsketel ärkajatel võib kasu olla.

Millest kirjutavad kodumaised päevalehed:

Eesti Päevaleht kirjutab, et rahvaarvu vähenemist arvestades olevat edaspidi mõistlik koguda naised sünnitama üksnes viide linna. Riik peab nõu, kuidas korraldada patsientide transporti ja nende majutust suurte haiglate juures. Üldistatult: arstide liigutamise asemel püütakse patsienti rohkem liikuma panna.

Kaitsevägi korraldab taas sel kevadel 2.–20. maini iga-aastase Kaitseväe suurima õppuse Kevadtorm millest võtab osa enam kui 6 000 osalejat.

Postimees veetis ühe päeva koos 18 kuud Harku väljasaatmiskeskuses kinni hoitud aafriklastega, kes on nüüd Tallinnas lindpriid – riigist välja saata neid ei saa, kuid siin olemiseks neil ka õigust pole.

Õhtuleht kirjutab, sellest et leidmaks pisikese Varvara juuksekarvu või DNAd, avati torustik ja riidefragmentide saamiseks töötati läbi kaminaid. Läbi viidi veerandsada läbiotsimist. Kuna võimalik tapja tegi enesetapu, on paljud narvakad arvamusel, et narkomaan oli uurimise lõpetamiseks vaid mugav variant.

Äripäev räägib sellest, et Eesti silampaistvamad väikeinvestorid eelistavad oma raha paigutada kolme börsifirmasse. Uustulnukaid on sel aastal investorite TOP 50-s kokku 11.


Taavi Rõivas ja Luisa Värk on New Yorgis ja kumbki ei ole puhka:

Millest kirjutavad välismaa meediaväljaanded:

Spiegel kirjutab, et Nigeeria sõjavägi hakkab tasapisi saama jagu Boko Haramist, kuid islami terrorirühmitus ei kavatse taganeda vaikselt ja on hakanud kasutama tütarlapsi enesetaputerroristidena. Spiegel rääkis nende tüdrukutega, kellel õnnestus põheneda rühmituse käest. Üks tüdrukutest pidi põgenema oma sülelapsega viis päeva enne kui leidis inimesed, kellelt sai abi. Viis päeva oli tüdruk söömata ja jõi ainult jõevett, kuni lõpuks oli nii nõrk, et ei jaksanud kanda last ja pidi jätma ta puu alla. Kui ta lõpuks jõudis maanteeni, kus teda leidsid sõjaväelased rääkis ta oma loo ära. Tüdruk viidi haiglasse ning seejärel päästeti ka tema laps.

Reuters vahendab, et nädalavahetusel Stuttgardis toimunud kongressil võttis partei Alternative für Deutschland (AfD) vastu valimisprogrammi, kus soovitakse islami ususümbolite keelustamist.

Millist ilma on oodata lähipäevil:


14..19°C.
Kolmapäeval on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati võib sadada hoovihma. Puhub valdavalt põhjakaare tuul 1-7 m/s.

Täna on oodata muutliku pilvisusega ilma. Kohati sajab hoovihma. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 12..17, meretuulega rannikul 9°C.

Homme on Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma. Puhub idakaare tuul 1-7 m/s. Õhutemperatuur on 13..19, rannikul kohati 11°C.

Eile enim loetud uudised: