Homme jõuab Eestisse kolm miljonit kaitsemaski, enamik lähevad müüki apteekidesse

 (68)
Maskid sadamas 30.01.2020
Maskid sadamas 30.01.2020Foto: Andres Putting

Maskid peaksid apteekidesse müüki jõudma algava nädala esimeses pooles.

Homme jõuab Eestisse ettevõtete Magnum ja Semetron koostöös esimene suurem partii isikukaitsevahendeid, mis sisaldab kolme miljonit kaitsemaski. Enamik kaitsemaskidest suunatakse apteekidesse jaemüüki.

Magnum AS juhatuse esimehe Ahti Kallikormi sõnul hoitakse pöidlad pihus, et homne tarne kenasti kohale jõuaks. "Loodetavasti on Eesti inimestel võimalik soetada maske apteegist järgmise nädala esimeses pooles," selgitas Kallikorm.

"Hästi oluline on mõista, et kaua oodatud maskid jõuavad küll apteekidesse, kuid maskide muretsemise hoos ei tohi ära unustada tervise hoidmist. Palun arvestage, et apteegis ja sellest väljaspool kehtivad kõik eriolukorra reeglid, sh 2 meetrise vahe hoidmise nõue. Teeme koostööd ka kaubanduskeskustega, et reguleerida nõuetest kinnipidamist," Kallikorm. Ta lisas, et maske on võimalik saada ka kontaktivabalt e-apteegist.

Selleks, et maske jätkuks võimalikult paljudele soovijatele kuni järgmise koguse saabumiseni, on ühel inimesel võimalik osta maksimaalselt üks pakk, mis sisaldab 50 maski. Ühe maski soovituslik jaehind on selle partii puhul alla 70 sendi, kuigi otsustajaks on iga apteek ise.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!