Homme algab Pärnus kaitseliidu suurõppus Orkaan

 (33)
Orkaan 2014 lõpetamine Kuressaares
Orkaan 2014 lõpetamine KuressaaresFoto: Marko Mägi

Kaitseliidu suurõppus Orkaan toob eeloleval nädalavahetusel Pärnusse ligi tuhat kolmsada kaitseliitlast, kaitseväelast ja Läti vabatahtlikku.

„Kui varasemalt oleme me Orkaane korraldanud valdavalt mitte hoonestatud aladel, siis tänavu otsustasime õppuse linna tuua,“ ütles Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Miil. „Võttes arvesse tänasel päeval maailmas toimuvat, on väga oluline, et kaitseliitlased oskaksid tegutseda ka linnatingimustes ning inimesed harjuksid sellega ka ära,“ lisas Miil.

Kolme päeva jooksul harjutavad kaitseliitlased Pärnus põhiliselt tegutsemist hoonestatud alal, mis hõlmab endas kontrollpunktide rajamist, patrullimist linnatänavatel ning ka mõningaid linnalahingu elemente.

Maleva pealiku sõnade kohaselt õppus pärnakatele erilisi ebamugavusi põhjustada ei tohiks. Kaitseliitlased tegutsevad põhiliselt kaubasadama ümbruses Vana-Pärnus, vanade kasarmute juures Tammsaare puiesteel ning Pärnu lennuväljal. Õppekohtadel kasutatakse päevasel ajal ka imitatsioonivahendeid.

Lisaks võib Eesti ja Läti vabatahtlike sõjamehi harjutamas näha ka Häädemeeste ja Kabli lähistel, Eeametsas ning Vaskrääma kandis. Liiklus otseselt väljaõppega seotud alade vahetus läheduses piiratud ei ole, välja arvatud juhtudel, kui toimuvad suuremad üksuste liikumised.

Ka jääb transpordivahenditele avatuks teatri esine väljak, kus pühapäeval kell 14.00 toimub õppuse Orkaan lõpurivistus ning pakutakse nii riigikaitsjatele kui linnakodanikele sõdurisuppi.

„Kindlasti pakub Orkaan harukordset võimalust heita pilk Kaitseliidu väljaõppele, mistõttu on kõik huvilised igati oodatud sellest osa saama,“ lausus kolonelleitnant Miil. Samas pani ta inimestele südamele, et nad seda tehes jälgiksid julgestajate juhiseid ning püsiksid väljaspool lintidega tähistatud õppuse ala. „Samuti on kõik linnakodanikud kutsutud ka õppuse lõpurivistusele,“ lisas maleva pealik.

4.-6. detsembrini toimuv kümnes Kaitseliidu suurõppus Orkaan toob tänavu Pärnu linna ja maakonda üle tuhande kolmesaja võitleja põhiliselt Saaremaa, Pärnumaa ja Lääne malevast, keda toetavad väiksemate üksustega ka teised Kaitseliidu malevad. Lisaks on õppusele kaasatud ka Scoutspataljoni ja Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze kompaniid ning Eesti Õhuväe lennuvahendid.