Homme algab 13 000 osalejaga kaitseväe suurõppus Siil 2015

 (54)
Filtri tee on terve esmaspäeva suletud
USA 173. õhudessantbrigaad Kevadtormil 2014
Siil 2015 toimub iga-aastase Kevadtormil asemelFoto: Artur Zahharov

Esmaspäeval algab kaitseväe suurõppus Siil, kus harjutab sel aastal Eesti kaitsmist üle 13 000 kaitseväelase, kaitseliitlase, reservväelaste ja liitlaste sõduri.

4.- 15. maini kogu Eestit hõlmav ja Virumaal kulmineeruv õppus Siil 2015 on läbi ajaloo kaitseväe suurim. Siil toimub iga-aastase Kevadtormi asemel ja seal on planeeritud osalema üle 13 000 reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija, tegevväelase ja liitlasriikide kaitseväelase. Õppuse õnnestumisel on kõige olulisem osa just reservväelasel, kes moodustavad osalejatest üle poole, teatas kaitseväe peastaap.

Õppuse Siil eesmärk on kontrollida alalises valmiduses olevate üksuste täiendkomplekteerimist ja kiirreageerimisvalmiduses olevate üksuste formeerimist. See tähendab suurt rõhku just üksuste formeerimise, sealhulgas mobiliseeritute vastuvõtu harjutamisele. Lisaks harjutab 1. jalaväebrigaad lahingutegevust ja taktikalise ning operatiivtasandi juhtimist.

Õppus Siil koosneb kolmest etapist: I etapp 4.-8. maini on üksuste formeerimine ja väljaõpe, II etapp 9-12. maini on 1. jalaväebrigaadi taktikaline õppus ja lahinguülesannete täitmine ning III etapp 13.-15. maini on operatsiooni lõpetamine ja varustuse esmane hooldus.

Formeerimised toimuvad esmaspäeval ja teisipäeval üle Eesti peamiselt kaitseväe väeosades, kus tuleb arvestada, et nendes paikades on inimesi ja liiklust rohkem ning mõnel pool võib esineda ka liikluspiiranguid. Näiteks Tallinnas on esmaspäeva hommikul kella kuuest kuni keskööni kõigile liiklejaile suletud Filtri tee alates Võistluse tänavast kuni Peterburi tee pikenduseni.

Jalakäijatele on suletud samal ajavahemikul Filtri tee lõik Toonela teest kuni Peterburi tee pikenduseni. Teavet erinevate liikluspiirangute kohta leiab kohalikust omavalitsusest.