Holsmer: vasakvalitsuse "Excelist" paistab, et tahetakse startida seaduserikkumisega

 (164)
Remo Holsmer
Remo HolsmerFoto: Tiit Blaat

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer reageeris loodava koalitsiooni täna õhtul avaldatud eelarvemuudatuste tabelile sotsiaalmeedias etteheitega, et sotsiaalmaksu langetuse ärajätmisega rikutaks seadust.

"Avaldati vasakvalitsuse "Excel". Loen, et tahetakse startida seaduserikkumisega. Nimelt on järgmiseks aastaks arvestatud "katteallikana" 41m eurot sotsiaalmaksu langetuse ära jätmisest.

Õiguskantsler Ülle Madise hinnagul ei saa alla 6kuuse etteteatamise ajata maksuseadusi negatiivsemas suunas muuta (viide Maksukorralduse seadusele, mis ütleb, et maksumuudatuste vastuvõtmise ja jõustumise vahele peab jääma pool aastat). Sama ütlevad Kaubandus-Tööstuskoda ja Tööandjate Keskliit. Aga ilmselt on avalikkuseni jõudnud fail lihtsalt vigane, Sven Sester, saad ära korrigeerida?" kirjutas Holsmer.

Sotside, IRL-i ja Keskerakonna loodav valitsusliit avalikustas täna eelarveliste muudatuste tabeli, mille põhjal suurimateks eelarve tuluallikateks on näiteks sotsiaalmaksu langetamisest loobumine (2017.a 41 miljonit eurot, 2018.aastal 86 miljonit eurot), õlle, siidri ja veini aktsiisi täiendav tõstmine tooks üle-järgmisel aastal sisse juba 58 miljonit.