Holokaustipäeva eel toimub ajalooõpetajate konverents

 (91)
Holokaustipäeva eel toimub ajalooõpetajate konverents
Foto: Ilmar Saabas

Tallinnas Nordic Hotel Forumis toimub täna traditsiooniline holokausti mälestuspäevale pühendatud konverents, mille peaosalejateks on ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajad.

Tänased ettekanded käsitlevad holokausti Baltimaades ja Euroopas, milline tähendus on sarnaste kuritegude mälestamisel kogukonnale ja kuidas kasutada erinevaid filme õppeprotsessis.

Esinejate seas on Leedu suursaadik Eestis Neilas Tankevicius, Läti suursaadik Eestis Karlis Eihenbaums, Saksa suursaadik Eestis Christian Matthias Schlaga, Iisraeli aukonsul Eestis Leon Glikman ja Richelle Budd Caplan Iisraelist.

Haridus- ja teadusministeeriumi teatel jõuab inimsusevastaste kuritegude teema õpetajate kaudu kõikide üldhariduskoolides õppivate noorteni.

Seepärast on konverentsi üheks oluliseks ülesandeks rääkida sellest, kuidas käsitleda õppetöös holokausti ja teiste inimsusevastaste kuritegude teemat.

Konverentsi korraldavad haridus- ja teadusministeerium ning Eesti NATO Ühing, korraldajad teevad tihedat koostööd Eesti juudi kogukonnaga. Konverents peetakse eesti ja inglise keeles ning korraldatud on sünkroontõlge nii vene kui ka eesti keelde.