Hirm ajab poodi suhkrut ostma

 (52)

Inimesed ostavad hinnatõusu hirmus Ida-Virumaal suhkrut kokku, sest Eesti liitumisel Euroopa Liiduga kallineb suhkru hind üle kahe korra.

“Olen käinud Euroopa Liidu riikides ja näinud sealseid hindu, sealhulgas ka suhkru hindu, nii et ilmselt tuleb meilgi hinnatõus,” ütles Vladimir, kes pani Jõhvis oma auto pakiruumi kaks Säästumarketist ostetud suhkrukotti. “Tuttavad palusid osta. Öeldakse ju, et suhkur leiba ei küsi, aasta aega võib aga sellise varuga rahulikult ära elada.”

Jõhvi Säästumarketi juhataja Ingrid Vilsoni sõnul ostetakse suhkrut väga palju. “Oli lausa suhkrubuum — inimesed võtsid neli kotti korraga,” rääkis Vilson. Säästumarketis maksab 25-kilone kott 119 krooni.

“Hullumaja oli veidi aega tagasi, nüüd on juba rahulikum,” lausus Vilson. “Kuu lõpp, ilmselt on inimestel raha otsas.”

Firma Orti Kaubandus juhi Igor Shurõgini arvates hirmutas inimesi meedias levinud teade, et suhkur kallineb peagi mitu korda.

“Meil on läbimüük veidi suurenenud, sest inimesed püüavad odavamat suhkrut leida, kuigi odav pole alati kvaliteetne,” tõdes Shurõgin. “Meie pole endale tagavara soetanud, sest terveks eluks seda ei varu. Pealegi pole meie arvates mõtet investeerida sellesse, mis seisma jääb.”