Herkel: Vabaerakond ei pea õigeks, et Eesti peab meist suurematest riikidest rohkem põgenikke vastu võtma

 (68)
Andres Herkel
Andres HerkelFoto: Ilmar Saabas

Eesti Vabaerakond (VE) ei pea õigeks, et väikeriigile esitatakse nõue võtta põgenikke vastu mahus, mis oluliselt ületab meist suurematele riikidele esitatud mahu, ütles erakonna esimees Andres Herkel Delfile.

"Selline samm muudab negatiivseks nii immigrante puudutava kuvandi kui ka meie inimeste suhtumise Euroopa Liitu ja me ei saa sellega nõustuda," lisas Herkel.

Opositsioonilise Vabaerakonna esimehe arvates peab valitsus kiirelt esitama omapoolsed vastuargumendid, mis muuseas arvestavad ka tõika, et nõukogude perioodil on Eestit juba tabanud väga ulatuslik migratsioonilaine. 

Samuti peaks Herkeli arvates seda teemat käsitlema esimesel võimalusel riigikogu Euroopa liidu asjade komisjon.

Euroopa Komisjon tegi täna ettepaneku jaotada põgenikke Euroopa liidus riikide vahel ja neid vajadusel ümber asustada. Kuigi väidetavalt teeb komisjon konkreetsed jaotamise ettepanekud maikuu lõpus, siis oma kodulehel avaldatud dokumendis soovitab komisjon Eestil 20 000 põgenikust võtta endale juurde 326 põgenikku.

Komisjoni kodulehel avalikustatud dokumendi järgi peaks Eesti võtma järgmise kahe aasta jooksul vastu 326 põgenikku. Soome näiteks sealjuures vaid 293.