Hepatiiditüli: Jūrmalat ärritab Eesti antireklaam

 (35)
Hepatiiditüli: Jūrmalat ärritab Eesti antireklaam
Scanpix

Kuna Eesti tervisekaitseinspektsioon soovitas eestimaalastel võimalusel loobuda Riia ja Jūrmala külastamisest seal valitseva hepatiidiohu tõttu, on sealsete hotellide külastajate arv nüüdseks oluliselt langenud. See on kaasatoonud lätlaste pahameele.

Jūrmala linnavalitsuse teatel on kuurortlinna hotellides tühistatud kümneid broneeringuid, samuti on vähenenud ka eestlaste seas populaarse Līvu veepargi külastuste arv, kirjutab Läti Delfi.

Linnavõimud eeldavad, et isegi pärast seda kui Eesti välisministeerium tühistab oma üleskutse, on löök kohalikule turisminduseärile juba antud ning Jūrmala kannatab veel pikalt selle tagajärgede käes.

Läti avaliku tervishoiu agentuur märgib, et Riia-lähedane puhkelinn Jūrmala ei kuulu kõrgendatud hepatiidiohuga Läti linnade sekka.

Läti Delfi märgib, et hepatiidihoiatus anti välja 18. veebruaril. Läti poole arvates ei kuulu vastavad avaldused rahvusvahelisse praktikasse ning mõjuvad halvasti riigi (Eesti) mainele ja tõkestavad turismi arengut.

Tavaliselt antakse selliseid soovitusi ohtlike infektsioonidega nakatumise ohu puhul. Juhul kui jutt käib aga tavalistest infektsioonidest, siis kõige sagedamini arstid lihtsalt soovitavad rakendada ennetavaid meetmeid.

Hepatiidiga nakatumist võib vältida elementaarsete hügieeninormide abil.