Henrik Hololei: lennunduse tulu on piiratud, aga mõju majandusele suur

 (12)
Henrik Hololei: lennunduse tulu on piiratud, aga mõju majandusele suur
Henrik HololeiDelfi

Eurovolinik Siim Kallase kabinetiülema Henrik Hololei hinnangul on lennuettevõte lennujaama ja riigi jaoks oluline ja nii tuleb võtta ka Estonian Airi.

Hololei rääkis Kuku raadiole, et rahvslikud lennufirmad on olulised just lennujaamadele ja näiteks Lufthansa lennud moodustavad rohkem kui 60 protsenti Frankfurdi lennujaama kõigist lendudest.

„Lennunduse kaudne mõju riigi majandusele on väga suur, samal ajal lennundusest endast saadav tulu on piiratud,“ tõdes Hololei ja lisas, et viimaste aastate margina on olnud umbes 0,8 protsenti.

Hololei sõnul on lennundus üks kõige enam konkurentsile avatud majandusvaldkondi ja see saab olla nii ainult siis kui kõigile on võrdsed võimalused, mistõttu otse lennuettevõtte tegevuse toetamine on välistatud.

Teiselt poolt on riigil üldmajanduliku huvi toetuse tegevuse raames võimalus korraldada näiteks konkursse konkreetsetele liinidele. „Sel juhul peab olema tõestatud, et need liinid on ülimalt tähtsad,“ ütles Hololei ja tõi näiteks Saaremaa. „Kreekal on neid umbes 30, mis lennuettevõttele tähendab, et see on kindlalt garanteeritud tulu.“