Head reisi! Riigikogu sotsiaalkomisjoni juhid on streiginädalal välismaal komandeeringus

 (109)
Margus Tsahkna
Foto: Tiit Blaat, Eesti Ekspress

Riigikogu sotsiaalkomisjoni juhid Margus Tsahkna ja Yana Toom on algaval nädalal, mil stardib teadmata kestvusega meditsiinitöötajate streik, komandeeringul välismaal.

Riigikogu kodulehel on kahe sotsiaalkomisjoni juhtfiguuri kohal kirjas:

"3. – 6. oktoobrini: Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna osaleb Austrias Salzburgis 15. Euroopa Tervise foorumil „Kriis ja võimalus: tervis kasinatel aegadel“. Arutatakse, kuidas tagada, et tervis oleks elanikkonna prioriteet ka rasketel aegadel, samuti terviseküsimuste globaalse valitsemise ja jätkusuutliku tervishoiusüsteemi probleeme ning rahvatervise prognoose ja väljakutseid aastaks 2050.

2. – 3. oktoobrini: Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Yana Toom osaleb Belgias Brüsselis Euroopa Parlamendi korraldataval soolise võrdõiguslikkuse teemalisel Euroopa Parlamendi ja rahvusparlamentide liikmete kohtumisel."

Võimalik, et parlament ei saagi enam meditsiinitöötajate streigi lõppemise heaks midagi teha, aga samas on ka võimalik, et sotsiaalkomisjoni juhtide abi oleks just vaja valitsuse, haigekasse ja erialaliitude vahendamisel.

Arstide streik algab esmaspäeval.