Harro-Loit: ajakirjandusel napib ressursse keerulisi teemasid lahata

 (18)
Harro-Loit: ajakirjandusel napib ressursse keerulisi teemasid lahata
Foto: Lauri Kulpsoo

Värskelt valminud Eesti ajakirjanduse poliitikasoovitustes rõhutatakse, et tuleb toetada professionaalset ajakirjandust, et ajakirjanikud suudaksid jälgida otsustusprotsesse, eristada olulist ebaolulisest ning info ka inimestele arusaadavalt edastada.

Selleks pole meie väljaannetel aga tihtipeale inimesi, aega ega raha. Soovituste üks koostaja Halliki Harro-Loit on eriti mures kohalike lehtede pärast, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Ajakirjandusel pole enam tegelikult enam niisugust ressurssi, et väga keerulistes riigivalitsemise mehhanismides korralikku analüüsi teha," märkis Harro-Loit.

Samas on Harro-Loit veendunud, et kohaliku elu vastu tuntakse huvi küll, aga küsimus on, kuidas selle kohta teavet edastatakse, sest kohalikku ajakirjandust on vähe alles jäänud.

"Kohalikud raadiod on praktiliselt välja surnud ja kohalikud lehed elavad tänu kontsernide toetusele," sõnas professor. "Muidugi jääb küsimus, kas neile on piisavalt tarbijaid, aga selle peale ütlen ma, et tarbijat tuleb alati kasvatada."