„Selge on see, et üksinda seda ei murra,“ ütles Taliga Delfile. „Me ajame ühist asja, palgatõus on äärmiselt oluline teema. Õpetajad peavad saama väärilist palka ja ametiühingute keskliit toetab õpetajaid.“

Taliga sõnul on selge see, et kui õpetajaid saadab palganõudmistel edu, siis soovivad seda ka teiste erialade esindajad. „Selleks, et ujuma hakata, tuleb vette minna,“ tõi Taliga kujundliku võrdluse. „Esimene samm on vaja teha, kelle see täpselt õnnestub, ei tea veel.“

Kärpepoliitika on ennast ammendanud

Taliga hinnangul on õpetajate tänane meeleavaldus väga selge sõnum riigikogule ja valitsusele, et kärpepoliitka on tänaseks päevaks ennast ammendanud ja ainult inimese arvelt ei ole riigieearvet võimalik tasakaalus hoida.

Ta meenutas, et ka ametiühingute keskliit on korduvalt rõhutanud, et riigi ja valitsuse esmane ülesanne on mõelda ka sellel, kuidas suurendada riigi tulusid, mitte ainult kuidas kärpida.

„Kindlasti ei ole mõeldav ka see, et õpetajate palk tõuseks ainult selle arvelt, et koole kokku pannakse ja klasse suurendatakse ja õpetajate töökoormust suurendatakse,“ kõneles Taliga. „See tasakaal on täna paigast ära.“

Taliga sõnul nõuavad õpetajad väärikat palka ning see on väga selge ja arusaadav nõudmine, mida ühiskond toetab.

„Meie sõnum valitsuse on see, et on vaja läbi rääkida ja kokku leppida, mitte tegutseda jõumeetodiga ja teerullipoliitikaga,“ ütles Taliga. „See puuduatab nii õpetajate palgaküsimust kui ka tervet rida teisi teemasid, mis on praegu teravalt päevakorras.“

Tervishoiutöötajate palgad vajavad samuti tõstmist

Taliga pidas võimalikuks, et järgmise huvigrupina võivad valitsusele surveta avaldama hakata tervishoiutöötajad. „Ka nende palgad ei ole mitu aastat tõusnud ja kindlasti on ka nemad üks mobiilne ja teovõimas grupp,“ ütles Taliga.

Eesti Õdede Liidu Tallinna piirkonna esindus osales ka täna Toompeal riigikogu ees toimunud avalikul koosolekul, et avaldada toetust haridustöötajate liidu püüdlustele.