Harjumaa suurim omavalitsus tulekul? Keila vald teeb Keila ja Paldiski linnale ning ümberkaudsetele valdadele ettepaneku ühinemiseks

 (11)
Politsei uus hoone Keilas
Politsei uus hoone KeilasFoto: erakogu

Keila vallavolikogu otsustas teha Keila ja Paldiski linnale ning Vasalemma, Padise ja Nõva vallale ettepaneku ühinemisläbirääkimisteks.

Keila vallavolikogu otsustas tänasel istungil ühehäälselt algatada haldusterritoriaalse korralduse muutmise ning teha Keila linnavolikogule, Paldiski linnavolikogule, Vasalemma vallavolikogule, Padise vallavolikogule ja Nõva vallavolikogule ettepaneku alustada ühinemisläbirääkimisi uue omavalituse moodustamiseks, teatas volikogu.

Keila vallavolikogu otsustas samuti, et juhul kui mõni ettepaneku saanud omavalitsustest keeldub ühinemisläbirääkimistel osalemisest, jätkatakse uue omavalitsuse moodustamist nende volikogudega, kes on ühinemisläbirääkimiste ettepaneku vastu võtnud.

Ühinemise korral tekiks enam kui 23 000 elanikuga Harjumaa suurim omavalitsus, mis on ühtlasi Eesti suuruselt kuues omavalitsus.

Keila vald (www.keilavald.ee) asub Harju maakonna lääneosas. Keila valla pindala on 179 km² ning vallas elab üle 4800 elaniku. Keila vallas koosseisu kuuluvad 19 küla ja kolm alevikku - Klooga, Keila-Joa ja Karjaküla.