Harju maavanemana jätkab Ülle Rajasalu

 (7)
Uued Hispaania liinibussid Harjumaa teedele
Ülle Rajasalu süüdistab Tallinna linnaFoto: Sven Arbet

Valitsus otsustas tänasel istungil siseminister Hanno Pevkuri ettepanekul nimetada Ülle Rajasalu teiseks ametiajaks Harju maavanemaks.

„Valitsus leidis, et Ülle Rajasalu on olnud aktiivne, kaasav ja koostööd väärtustav maavanem, kes suudab edukalt Harjumaa arengu eestvedamist jätkata. Lisaks tegutsemisele maakonna tasandil on tema initsiatiivil suurenenud Harju maavalitsuse osalus rahvusvahelistes projektides ja koostöö Soome Vabariigi Satakunta piirkonnaga,“ märkis siseminister Hanno Pevkur.

Ülle Rajasalu alustab oma teist ametiaega Harju maavanemana 21. detsembril. Seaduse kohaselt nimetab valitsus maavanema ametisse viieks aastaks. Maavanem esindab maakonnas riigi huve, hoolitseb maakonna tervikliku ja tasakaalustatud arengu eest ning juhib maavalitsuse tööd.

Ülle Rajasalu on lõpetanud Tartu ülikooli kaubandusökonoomika erialal. Aastatel 1999-2004 oli Rajasalu Pirita linnaosa vanem ning 2004-2005 juhtis ta Tallinnas abilinnapeana planeerimise valdkonda. Pärast seda oli ta riigikogu XI koosseisu liige. Harju maavanemaks nimetati Ülle Rajasalu 2009. aastal.