Haridusamet: lasteaedade turvalisusega tegeletakse kogu aeg

 (25)
Haridusamet: lasteaedade turvalisusega tegeletakse kogu aeg
Traagilise õnnetuse põhjustanud ronimispuuFoto: Marko Mumm

Täna juhtus Lasnamäe lasteaias traagiline õnnetus mänguväljakul ja laps sai surma. Tallinna haridusameti pressiesindaja Leini Jürisaar ütles, et esialgu on vara öelda, kuidas edasi minna, sest sündmuse asjaolud on alles selgitamisel.

"Lasteaedade turvalisusega tegeletakse kogu aeg, mitte ainult siis, kui midagi juhtub," vastas Jürisaar küsimusele, kas lasteaedade turvalisus tuleks üldiselt üle vaadata.

Tema sõnul tehakse lasteaedades kord aastas mänguväljaku turvalisuse kontroll ja muul ajal peaks lasteaia juhataja jooksvalt turvalisusel silma peal hoidma. Millal Rukkilille lasteaias viimati mänguväljaku turvalisust kontrolliti, ei osanud ta veel öelda.

Tema sõnul pole nõukogudeagseid ronimisredeleid seni ohtlikuks peetud ja neid leidub veel teisteski, aga mitte kõigis Tallinna lasteaedades.

Täna hukkus Tallinna Lasteaias Laagna Rukkilill 3-aastane poiss. Õnnetus juhtus kell 12 laste õuesviibimise ajal. Õnnetuse asjaolusid täpsustab politsei, lisas Jürisaar.

Tallinna haridusamet avaldab siirast kaastunnet lapse omastele ning teeb kõik võimaliku, et lasteaiaperele ja lapsevanematele selles olukorras toeks olla. Lasteaeda nõustab kriisipsühholoog.