Haridus- ja teadusministriks saab Jaak Aab

 (291)
Jaak Aab
Jaak AabFoto: Kiur Kaasik

Keskerakonna esimees peaminister Jüri Ratas teatas täna, et teeb juhatusele ettepaneku esitada haridus- ja teadusministriks praegu riigihalduse ministrina töötav Jaak Aab.

Aabi asemel asuks riigihaldusministri kohale senine riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni juht Anneli Ott.

"Jaak on töötanud õpetaja ja omavalitsusjuhina, kuulunud mitmesse Riigikogu koosseisu ning panustanud ministrina kolmes valitsuses. Haridusvaldkond on Keskerakonna jaoks olnud alati väga oluline ning Jaak Aab on oma kogemuse ja asjatundlikkusega kindlasti vääriline kandidaat jätkama Mailis Repsi professionaalset tööd. Peame panustama ja pingutama, et Eesti laste haridus oleks jätkuvalt maailma parimate seas, meie õpetajate ja haridustöötajate pingutused väärtustatud ning kõrgharidus ja teadus areneksid," kirjutas Ratas ühismeedias.

"Anneli Ottil on pikk töökogemus nii kohalike volikogude kui valla- ja linnavalitsuse tasandilt. Samuti on ta Kagu-Eestist valitud riigikogu liikmena seisnud Eesti tasakaalustatud regionaalse arengu eest ning panustanud oma teadmiste ja oskustega haldusreformi edukasse rakendamisse. Kindlasti jätkab Anneli Keskerakonna valitsuses tehtud tööd omavalitsuste rolli, võimekuse ja tulubaasi tugevdamisel, et need oleksid kohalikul tasandil riigile tugevaks partneriks," lisas peaminister.

Keskerakonna juhatus koguneb täna õhtul, et Ratase ettepanekut arutada.