Hardo Aasmäe Haapsalu põlengust: välised märgid viitavad süütamisele

 (56)
Hardo Aasmäe Haapsalu põlengust: välised märgid viitavad süütamisele
Foto: Ilmar Saabas

Eesti Entsüklopeediakirjastuse peatoimetaja Hardo Aasmäe usub, et 10 lapse elu nõudnud Haapsalu lastekodupõlengu näol oli tegemist süütamisega.

„Välised märgid näitavad,“ rääkis Aasmäe Delfile põhjustest, miks ta eile ETV saates “Vabariigi kodanikud” mainis, et Haapsalu lastekodu põlengu põhjuseks oli ilmselt süütamine.

„Ma ütlesin seda küll väga tinglikult. Kuid kuidas on võimalik, et tuli levis nii kiiresti?“ arutles ta. “Päästjad jõudsid kohale kolme minutiga. Laes olevad andurid ilmselt reageerisid lae alla tõusnud vingugaasile, kuid selle lühikese ajaga oli juba kümme last lämbunud. See on juhtum, kus uurimisorganitele tuleb anda piisavalt aega põhjalikuks uurimiseks.”

Riigi peaprokurör Norman Aas on meedias öelnud, et pühapäeval kümne inimese elu nõudnud Haapsalu lastekodu tulekahju põhjustena on uurimise all kõik versioonid ja välistada ei saa ühtegi võimalikku põhjust.

“Selliste tulekahjude puhul võtab uurimine oma aja. Ma ei saa välistada ühtegi versiooni. Me ei saa kõrvale lükata ka süütamise versiooni, see kõik vajab kontrollimist,” sõnas Aas.