Hanso: Bekaa oru reidid ei olnud maailmale näitamiseks

 (32)
Hanso: Bekaa oru reidid ei olnud maailmale näitamiseks
Foto: Andres Putting

Välispoliitika ekspert Hannes Hanso sõnul on ühest küljest Liibanoni julgeoleku huvides näidata, et tegutsetakse, kuid tuhande inimese kaasamine otsingutesse pole selline asi, mida tehtaks lihtsalt tegutsemise demonstreerimiseks.

Viimastel päevadel on eestlasi pidevalt ärevil hoidnud ükshaaval ilmnenud infokillud reidide kohta Bekaa orus ja rööviga seotud inimeste vahistamiste kohta, kohati on väidetud, et eestlaste saatuse selgumine on tundide küsimus.

"Loomulikult on nende huvides näidata, et tegutsetakse, näidata, et lootust on. Kuid see kui tuhat inimest tegutseb, ei usu, et see oleks lihtsalt pakazuuhha pärast, vaevalt küll. Neil on ju ka tulemused käes, tabatud inimesed, kes on röövimisega seotud, olgugi et nüüd selgub, et eestlased võivad juba olla teise grupeeringu käes," kommenteeris Hannes Hanso Delfile Liibanoni relvajõudude pingutusi.

Kartuste kohta, et ehk on pantvangid siiski üle piiri Süüriasse viidud, ütleb Hanso endiselt, et see on vähetõenäoline.

"Süüria kontrollib oma territooriumi oluliselt efektiivsemalt kui Liibanon, võib-olla ka represseerivamalt. Seitsme inimese üle piiri toimetamine ei ole nii lihtne. Piiripunkti kasutamine on välistatud, see on ikkagi väga komplitseeritud. Muidugi, seal on mäed ja võib-olla mindi öö varjus, see pole võimatu."

Sellest hoolimata rõhutab ta varemöeldut, et otsingute käigus peaks Eesti siiski püüdma abi paluda ka Süürialt.