Hanno Pevkur: poliitsuvi tuleb äikeseline, Tsahkna ja Mihkelsoni lahkumine on alles algus

 (42)
Reformierakonna esimenekandidaatide debatt
Hanno PevkurFoto: Hendrik Osula

Reformierakonna juht Hanno Pevkur usub, et Marko Mihkelsoni ja Margus Tsahkna lahkumine IRL-ist on suurema lahkumistelaine algus. "Keskerakonnas paistab ka jaanirahu olevat läbi saanud," ütleb Pevkur sotsiaalmeedias.

"Mehine samm Mihkelsonilt ja Tsahknalt - esimesed mehed, kes ei olnud nõus enam kõrvale vaatama. IRLi sisene väärtuskonflikt pidi varem või hiljem saama kulminatsiooni, sest ükski tõsiseltvõetav isamaalane ei saa nõustuda sellega, mida Keskerakonna valitsemisajal püütakse meile uue normaalsusena näidata," kirjutas Pevkur oma Facebooki kontol.

"Kõik prognoosid näitavad, et poliitsuvi tuleb äikeseline - Tsahkna ja Mihkelsoni lahkumine on alles algus. Keskerakonnas paistab ka jaanirahu olevat läbi saanud," lisas reformierakonna juht.


Endine Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees, riigikogu liige Margus Tsahkna ja riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson teatasid, et lahkuvad IRL-ist ja jätkavad iseseisvate riigikogu liikmetega, kirjutas Delfi täna.

Kumbki kohalikel valimistel ei kandideeri. Pärast Tsahkna ja Mihkelsoni lahkumist on IRL-il riigikogus 12 kohta senise 14 asemel. Koalitsioonil oli koos Tsahkna ja Mihkelsoniga kokku 56 kohta, nüüd võib arvestada 54 häälega.