Hannes Hanso: USA on panustanud Trumpi ajal Euroopa julgeolekusse rohkem kui kokku lepitud

 (14)
Jussi Niinistö ja Hannes Hanso
Hannes HansoFoto: Irina Mägi

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluva riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Hannes Hanso sõnul on Ameerika Ühendriigid president Donald Trumpi ametiajal Euroopa julgeolekusse panustanud rohkem kui kokku lepitud.

Hanso ütles Delfile, et president Trumpi ettearvamatus on murettekitav. "Ma muidugi ei tea, kas Lõuna-Koreaga oli enne arutatud seda ühisõppuste teemat või ei olnud," kommenteeris Hanso Trumpi teadet, et USA ja Lõuna-Korea lõpetavad "sõjamängud", milleks Trump nimetas kahe riigi ühisõppusi.

"Ma tean ka, et Ameerika Ühendriikide kaitseminister on selles küsimuses väljendanud teatud nüansseeritud lähenemist. See vist päris nii mustvalge ei ole, et kõik õppused lõppevad," märkis Hanso.

Hanso kinnitusel on Trumpi administratsioon täitnud Varssavi tippkohtumisel vastu võetud NATO kohalolekut puudutavaid otsuseid ja panustanud Euroopa julgeolekusse enamgi.

Seotud lood:

"European Defense Initiative, mille alusel meiegi, Balti riigid, saime taaskord 100 miljonit dollarit laskemoona hankimiseks, on kõik Trumpi ajal tehtud otsused," märkis Hanso. Tema sõnul paistavad kõik sellised asjad jätkuvat.

"Aga tööd tuleb kogu aeg teha, et meie teemad oleksid ka Washingtonis arusaadavad ja selged," märkis Hanso.