Hannes Hanso: arvan, et Saare valdade ühinemisest oleks kasu, aga Muhu otsust austame

 (8)
Avalik arutelu julgeolekuolukorrast Ukrainas
Hannes HansoFoto: Hendrik Osula

Kuressaare linnapea Hannes Hanso kinnitas, et Muhu valla otsust mitte ühineda suure Saare ühisvallaga austatakse ja sõpradeks jäädakse edaspidigi.

"Iga vald teeb oma otsused ise ja Muhu volikogu kasutas oma õigust teha eitav otsus. Meie ühinemisettepaneku sisu on vabatahtlikkus ja ühine kasu, mida süvendatud koostööd tehes saadakse," kommenteeris Hanso.

Saare maakonna 16st omavalitsusest on siiski 14 nõustunud läbirääkimistel osalema - Hanso hindas seda tulemust märkimisväärseks.

"Arvan, et ühinemisest on kasu kõikidele ühinejatele. Ühena paljudest koostööpunktidest kavatseme kindlasti lauale panna tasuta omavalitsuse sisese bussiliikluse teema. Praegu on paljud töökohad inimestele transpordikulu tõttu kättesaamatus kauguses. Investeerimisvõimekuse ühine tõstmine ja teenuste kättesaadavuse parandamine on kindlasti teemad, millega lahendaksime ära hulga küsimusi. Koostöö ja tervikpildi nägemine on alati kasulikum kui üksi ponnistamine," ütles Hanso.

Muhu vallavolikogu lükkas reedel tagasi Kuressaare linnavolikogu pakkumise alustada läbirääkimisi, mille eesmärk oleks ühendada Muhu vald võimaliku tulevase suure Saare omavalitsusega.