Haiglasse helistamine nöörib rahakotti

 (24)
Haiglasse helistamine nöörib rahakotti
Foto: Ester Vaitmaa

Ida-Tallinna keskhaigla broneerimis- ja infotelefoni numbrile 1900 helistamine maksab kuni 22 senti minutis ja seejuures helistajale ei öelda, et sellel numbril läheb pika jutu ajamine kalliks maksma. Tõsi, haigla veebilehelt on vastav teave siiski leitav.

Ida-Tallinna keskhaigla klienditeenindusjuhi Lea Kariku sõnul on kõik korrektne, sest numbri 1900 puhul on tegu nn tavatariifse lühinumbriga. Lühinumbri kasutamise mugavuse maksab kinni tarbija, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Lühinumbrile 1900 helisades tasub helistaja vastavalt sellele, milline hind on kehtestatud antud inimese ja temale telefoniteenust pakkuva operaatori vahel. Lühinumbrile 1900 maksab helistamine kõikidest mobiilivõrkudest 0,22 eurot/min, kõnealustustasu ei ole. Elioni võrgust helistades on kõne maksumus 0,02 eurot/min, kõnealustustasu 0,03 eurot/min," loetles Karik.

Kariku sõnul on keskmise kõne pikkus 2-3 minutit, kuid olenevalt probleemist võib kõne kesta ka kuni 6-7 minutit. Kuus tehakse numbrile 1900 üle 42 000 kõne.