Haigekassa: patsient peaks haigekassa eriarstiabi partnerite vahetust võimalikult vähe tundma

 (5)
Pressikonverents Haigekassas
Foto on illustreeriv.Foto: Andres Putting

Haigekassa on eriarstiabi riigihanke tulemusena sõlminud lepingud rohkem kui kahel kolmandikul erialadel, infot, kus ja millised haiglad ning erakliinikud eriarstiabi pakuvad, saab haigekassa kodulehelt ja infotelefonilt.

Eriarstiabi osutavad Eestis peamiselt haiglavõrgu arengukava haiglad ehk suurhaiglad ja erasektorist hangitava eriarstiabiga soovib haigekassa suurendada inimeste võimalusi eriarsti juurde pääsemiseks. Hanke tulemusena on tänaseks sõlmitud üle kahe kolmandiku lepingutest.

Erialadel, kus lepingute sõlmimine vaidluste tõttu aega võtavad, ei jää inimesed abita, siiani eraraviasutustes osutatud arstiabi pakuvad vaidluste lõpuni haiglavõrgu arengukava haiglad. Peamiselt on vaidlustused esitatud Tallinnas ja Tartus. Tallinnas mõnel kirurgilisel erialal, Tartus oftalmoloogia (silmahaiguste), günekoloogia (naistehaiguste) ning kardioloogia (südamehaiguste) erialadel.

Sõltumata hankelepingu jätkumisest saavad kõik 30. septembri seisuga haigekassa lepingut omava erakliiniku järjekorras olevad patsiendid vastuvõtule ja neil on võimalik ravi arsti juures lõpule viia. „Haigekassa lepingupartneri ehk erakliiniku vahetudes ei pea inimesed muretsema. Need, kel on arsti vastuvõtuajad kuu lõpu seisuga kirjas, saavad kokkulepitud kuupäeval ja kellaajal arsti juures ära käia,“ kinnitas Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv.

Parv selgitas, et kui inimene soovib end alates 1. oktoobrist eriarsti juurde kirja panna, peaks ta esmalt minema haigekassa kodulehele ning tutvuma, millised raviasutused haigekassa lepingu toel eriarstiabi pakuvad, nende seast endale sobiliku arsti välja valima ja aja kinni panema. Samuti on nõu võimalik küsida haigekassa infotelefonilt.

Seotud lood:

„Teeme nii mahukat riigihanget esmakordselt ja erakliinikute huvi meie lepingupartneriks saada on suur. Hankes osalejate arvu tõttu on sisse antud ka tavapärasest enam vaidlustusi ja lepinguteni jõudmine on seetõttu võtnud oodatust rohkem aega. Kuid meie eesmärk on, et inimesed saaksid neile vajaliku eriarsti juurde ja see on kindlasti tagatud,“ lisas Parv.

Täiendavate eriarstiabi lepingupartnerite leidmiseks viis haigekassa läbi riigihanke, milles hinnati põhjalikult pakutava tervishoiuteenuse kvaliteeti, arstiabi kättesaadavust, pakkuja senist õiguskuulekust ja pakutavat soodustust haigekassa hinnakirjast.

Haigekassa ostab järgmisel kolmel aastal erasektori kliinikutelt aastas ligikaudu 46 miljoni euro eest vähemalt 590 000 ravijuhtu

Haigekassa lepingupartnerite infot kuvav kaart täieneb jooksvalt. Haigekassa infotelefon on 669 6630.