Haigekassa nõuab patsientide haiguslugusid: Kuressaare haiglas viiakse läbi audit

 (190)
Välihaigla ülespanek Kuressaares
Välihaigla ülespanek Kuressaares.Foto: Marko Mägi

Kuressaare haigla sai haigekassalt teatise, et viiakse läbi audit selle kohta, kuidas Kuressaare haiglas koroonapatsiente ravitakse.

Haigla peab patsientide haiguslood esitama haigekassale reedeks, kinnitas ERR-ile haigla ravijuht Edward Laane.

Laane sõnul nägi ta neljapäeval oma postkastis teadet, et haigekassa juhatuses 20. aprillil kinnitati audit teemal Covid-19 patsientide ravi Kuressaare haiglas. "Peame esitama oma haiguslood alates 10. märtsist kuni käesoleva ajani."

Täpset auditi põhjust Laane ei teadnud, kuid pakkus, et riik tahab õppida, kuidas on koroonaviirust ravitud, kuna Kuressaare haiglas on olnud haigete arv kõige suurem.

Laane hinnangul ei saa auditi põhjuseks olla probleemid koroonahaigete ravis, sest haiglas on raviga tutvumas käinud hädaolukorra meditsiinijuht doktor Arkadi Popov ja suur konsiilium, kes vaatas üle haiged.

Laane jaoks pole audit probleem, küll oleks võinud tema hinnangul mõelda ajastuse peale. "Praegu on kõige pakilisemad teemad covid osakondade sulgemine, sest haigestumine on märkimisväärselt vähenenud," lausus ta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!